Aktualizacja Google dotycząca spamu w linkach zakończona

 

Rolowanie zajęło dodatkowe dwa tygodnie dłużej niż oczekiwano.

 

Google zakończyło wdrażanie aktualizacji spamu linkowego, którą rozpoczęło nieco ponad cztery tygodnie temu.

"The link spam update is now complete" - poinformował Danny Sullivan za pośrednictwem konta Google Search Liaison.

Co trwało tak długo?

Google pierwotnie powiedział, że ta aktualizacja będzie "toczyć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni." Ale jak widać, zajęło to dodatkowe dwa tygodnie, aby zakończyć - w sumie cztery tygodnie. Dlaczego trwało to tak długo? Google nie powiedział, ale podejrzewam, że rzeczy utknęły trochę i rollout uderzył kilka nieoczekiwanych zatrzasków.

Oryginalne ogłoszenie.

"W naszych ciągłych wysiłkach, aby poprawić jakość wyników wyszukiwania, uruchamiamy nową zmianę walki ze spamem link dzisiaj - który nazywamy "link spam update. Ta aktualizacja algorytmu, która zostanie wprowadzona w ciągu najbliższych dwóch tygodni, jest jeszcze bardziej skuteczna w identyfikowaniu i unieszkodliwianiu spamu linkowego w szerszym zakresie, w wielu językach. Witryny biorące udział w spamie linkowym zobaczą zmiany w Wyszukiwaniu, ponieważ te linki są ponownie oceniane przez nasze algorytmy" - napisało Google.

Niwelowanie spamu linkowego.

Można zauważyć, że słowo Google użyte tutaj było "unieważnienie", co niekoniecznie oznacza "ukarać", ale zamiast tego, aby zignorować lub po prostu nie liczyć. Działania Google wokół spamu linkowego polegały na ignorowaniu i nie liczeniu spamerskich linków od czasu wydania Pingwina 4.0 w 2016 roku.

Dlaczego nam zależy?

To może być trudne do wskazania dla Ciebie lub Twoich klientów, ponieważ zajęło to miesiąc, aby w pełni się rozwinąć. Ale jeśli widzisz jakiekolwiek zmiany w swoich rankingach, być może w duży sposób, w ciągu ostatniego miesiąca, może to być związane z tą nową aktualizacją spamu linków.

Upewnij się, że Twoje linki są naturalne i zgodne z wytycznymi Google dla webmasterów. Pracuj nad poprawą swojej strony, aby mogła ona naturalnie przyciągać nowe linki w czasie.

Jak pisze Google, "Właściciele witryn powinni upewnić się, że stosują najlepsze praktyki dotyczące linków, zarówno przychodzących, jak i wychodzących. Skupienie się na tworzeniu wysokiej jakości treści i poprawianiu doświadczenia użytkownika zawsze wygrywa w porównaniu z manipulowaniem linkami. Promuj świadomość swojej witryny za pomocą odpowiednio oznaczonych linków, a także zarabiaj na niej za pomocą odpowiednio oznaczonych linków afiliacyjnych."