dobre wyniki google core web vitals

 

Google twierdzi, że dobre Core Web Vitals nie gwarantują, że Twoje strony zostaną zaindeksowane w wynikach wyszukiwania.

Posiadanie dobrych wyników Core Web Vitals niekoniecznie doprowadzi do lepszego indeksowania Twoich stron internetowych w wynikach wyszukiwania Google.

O tym powiedział John Mueller, rzecznik wyszukiwarki Google, podczas ostatniego spotkania w biurze Google Search Central SEO.

Zadawane jest pytanie dotyczące podstawowych wskaźników internetowych i tego, czy wyniki mogą wpłynąć na jakość witryny, a tym samym na liczbę zaindeksowanych stron witryny.
Jakość witryny jest bezpośrednio związana z indeksowaniem, ponieważ Google dąży do indeksowania wysokiej jakości treści, które zwiększają wartość sieci.
Jeśli Twoja witryna nie spełnia określonego progu jakości, może to spowodować powolne indeksowanie stron lub całkowity brak indeksowania.
Jednak wyniki Core Web Vitals są czynnikami rankingowymi, a nie czynnikami jakości. Tak więc podnoszenie wyników nie będzie miało bezpośredniego wpływu na indeksowanie.

Oto odpowiedź Muellera.

 

Czy wyniki kluczowych wskaźników internetowych mogą wpłynąć na indeksowanie Google?

Mueller zauważa, że ​​trudno odpowiedzieć na to pytanie bez zaglądania na konkretną stronę internetową.

Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ Core Web Vitals i Page Experience nie są czynnikami jakości, prawdopodobnie nie będą miały dużego wpływu na indeksowanie.

Mueller stwierdza:

Nie sądzę. Naprawdę ciężko jest na to spojrzeć bez patrzenia na konkretną stronę internetową. Zasadniczo jednak Core Web Vitals wpływa na czynnik rankingowy Page Experience — i to jest bardziej czynnik rankingowy. To nie jest czynnik jakości.


W szczególności nie ma to wpływu na to, ile faktycznie indeksujemy i indeksujemy z witryny. W niektórych przypadkach istnieje pewien związek między szybkością strony a szybkością, z jaką możemy ją zaindeksować, ale nie musi tak być.

 

Więc to jest coś, w którym zwykle te strony są mniej połączone i nie są całkowicie ze sobą powiązane.

Mueller mówi dalej, że dobre wyniki Core Web Vitals nie zawsze prowadzą do szybszego indeksowania.
Oprócz podstawowych wskaźników internetowych i funkcji Page Experience istnieje wiele innych elementów wpływających na szybkość ładowania strony

 

W szczególności jeśli chodzi o Page Experience, ponieważ czas potrzebny na faktyczne załadowanie strony zależy od wielu czynników — więcej niż tylko jednego żądania do serwera, może być tak, że na tej stronie znajdują się czcionki lub może masz duże obrazy, które są pobierane z innych witryn.

 

Wszystkie te rzeczy są elementami, które wpływają na szybkość ładowania strony dla użytkownika, ale w rzeczywistości nie odzwierciedlają szybkości indeksowania strony.


Oczywiście, jeśli twój serwer jest tak powolny, że każde żądanie skierowane do serwera zajmuje kilka sekcji, to jest coś, w czym dobrze bym powiedział, twoja strona będzie powolna, a indeksowanie przez Google będzie powolne tylko dlatego, że nie możemy czołgać się tyle, ile byśmy chcieli.

 

Ale w większości przypadków, jeśli mówisz, że niektóre strony są dobre, a indeksowanie jest dość szybkie, nie spodziewałbym się związku między wynikami Core Web Vitals a przeszukiwaniem i indeksowaniem witryny.

 

Posłuchaj pełnej odpowiedzi Muellera w poniższym filmie