Google publikuje nową aktualizację algorytmu antyspamowego

 

Google potwierdził aktualizację algorytmu antyspamowego 23 czerwca 2021.

 

Danny Sullivan z Google potwierdza, że aktualizacja algorytmu antyspamowego jest wdrażana w wynikach wyszukiwania.

Wydanie aktualizacji zakończyło się 23 czerwca 2021 roku. Druga aktualizacja spamu zostanie wydana za tydzień.

Nie podano dokładnych szczegółów tej konkretnej aktualizacji. Chociaż Google regularnie publikuje aktualizacje antyspamowe, aby utrzymać jakość wyników wyszukiwania.

Jest mało prawdopodobne, aby strona przestrzegająca wskazówek Google dla webmasterów miała wiele powodów do zmartwień z tym algorytmem antyspamowym.

Google ma jasną definicję tego, co uważa za spam. Przede wszystkim są to strony niskiej jakości, które nakłaniają użytkowników do podania danych osobowych (phishing) lub zainstalowania złośliwego oprogramowania (Malware).

 

Pozycjonowanie stron w Niemczech

Aktualizacje antyspamowe są również ukierunkowane na ataki phishingowe i innych cyberprzestępców w Internecie, którzy próbują wspiąć się na szczyty wyszukiwań, podszywając się pod bardzo trafne strony.

Biorąc to pod uwagę, nawet strony internetowy, które postępują zgodnie z zaleceniami Google, są również dość podatne na ataki hakerów. Jeśli strona nie jest odpowiednio zabezpieczona, może wysyłać spam do użytkowników, nawet o tym nie wiedząc.

Coroczny raport antyspamowy Google pokazuje, że liczba zhakowanych stron ("doorway on hacked site") jest bardzo powszechna. Jeśli Twoja strona nagle spadnie w rankingu po dzisiejszej lub przyszłotygodniowej aktualizacji, warto sprawdzić jej zabezpieczenia i poszukać oznak możliwego naruszenia.

Jeśli Twoja strona zostanie trafiona przez tę aktualizację antyspamową, zostanie obniżona w wynikach wyszukiwania lub usunięta z indeksu Google.

Ogłaszając tę aktualizację, Sullivan odwołuje się do kwietniowego wpisu na blogu, w którym szczegółowo opisano wyniki ostatnich wysiłków Google w zakresie zwalczania spamu.

https://developers.google.com/search/blog/2021/04/how-we-fought-search-spam-2020

W zeszłym roku zautomatyzowane systemy Google zablokowały 25 miliardów stron zawierających spam przed indeksowaniem w codziennych wynikach wyszukiwania.

O tym, jak Google walczy ze spamem, Sullivan prowadzi linki do filmu:

 

 

 

więcej o SEO i pozycjonowaniu stron

  • Czynniki rankingowe Google, które wcale ...     Czy to prawda, że wskazówki społecznościowe, dostępność, mapy stron XML, ilość treści i inne czynniki są czynniki rankingowy Google? Ale nie... 6570 views dvmagic.team
  • SEO dla nowej strony www   SEO dla nowych stron internetowych Pozycjonowanie to jeden z najlepszych sposobów znalezienia Twojej strony www przez potencjalnych klientów w wyszuk... 5140 views dvmagic.team
  • 8 najlepszych praktyk SEO dla programist...     Tworzenie stron internetowych i optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) stają się coraz bardziej powiązane, ponieważ wyszukiwarki stają się... 2835 views dvmagic.team