Google Search Console indexing error

 

Dlaczego GSC wyświetla błędy indeksowania podczas normalnego ładowania strony?

 

John Mueller z Google odpowiedział na pytanie dotyczące Google Search Console (GSC) pokazującego błędy indeksowania na stronach, które normalnie ładują się w przeglądarce. Wyjaśnił, że problem zwykle tkwi po stronie serwera i nie jest to problem z Googlebotem.

Osoba, która zadała pytanie, próbowała zweryfikować strony internetowe w Google Search Console (GSC), ale strony nadal nie przeszły weryfikacji. Jakby coś blokowało Googlebota i podało komunikat o błędzie.

Pojawiło się pytanie:

"Na niektórych moich stronach wystąpił błąd serwera. Kiedy sprawdziłem kilka stron pokazanych w przykładzie, działały dobrze.

 

Kilka razy korzystałem też z opcji walidacji, ale Google ciągle oznacza strony z błędami.

 

Od tego czasu minął miesiąc.

 

Czekałem, aż Googlebot zindeksuje te strony, ale bezskutecznie.

 

Wpłynęło to na moje zwykłe wyświetlenia i kliknięcia.

 

Czy jest coś, co mogę tutaj zrobić?"

John Mueller potwierdził, że jeśli GSC pokazuje błędy serwera, gdy Google indeksuje strony internetowe, to naprawdę istnieją i nie są błędem ze strony Google.

Oto co powiedział:

„Nie popełniamy błędów na stronach. Gdy Googlebot sprawdza stronę i znajduje błąd serwera, w rzeczywistości widzimy błąd serwera”.

Przejściowe błędy skanowania

Mueller zauważył następnie, że niektóre z tych problemów są tymczasowe.

Oto co powiedział:

"Może to być tymczasowe zjawisko na Twojej stronie, a jeśli tak, to w jednym z przyszłych skanów… spróbujemy ponownie.


A jeśli błąd zniknie, możemy jak zwykle zindeksować stronę”

Czasami te błędy są naprawdę tymczasowe.

Na przykład serwer może zostać wyłączony z powodu konserwacji, może wystąpić problem z DNS, który odcina część Internetu lub może być również przeciążony i uniemożliwia indeksowanie.

Ale to nie jest problem.

Jeśli strony internetowe ładują się prawidłowo, ale za każdym razem, gdy testujesz je za pomocą GSC (lub próbujesz przetestować je za pomocą jednego z narzędzi Google, takich jak tester wyników rozszerzonych lub tester mobilny) i nie udaje się walidacja, jest to problem na serwerze.

Problemy z serwerem mogą powodować błędy indeksowania GSC

John Mueller zasugerował następnie, że problem, z którym boryka się osoba zadająca pytanie, może być związany z serwerem.
Müllera:

„Więc jeśli widzisz, że tego rodzaju problemy występują regularnie, a w szczególności używasz funkcji sprawdzania w konsoli wyszukiwania, a sprawdzanie wraca i zgłasza, że nadal występują błędy serwera, omówiłbym to z twoim hostem.

 

I spróbuj sprawdzić, czy jest coś, co mogą zrobić, aby zdiagnozować ten problem, aby dokładnie sprawdzić, co może się tutaj dziać, aby dać ci wyobrażenie o tym, ile adresów URL naprawdę ma to wpływ.

 

Ponieważ czasami jest to trudne, jeśli Googlebot indeksuje miliony stron w Twojej stronie i setki z nich mają błąd serwera, to może to nie mieć znaczenia, ponieważ zawsze gdzieś są błędy.

 

Ale jeśli Googlebot indeksuje 200 stron Twojej strony i setki z nich to błędy serwera, prawdopodobnie chcesz to naprawić i upewnić się, że tak nie jest.

 

To nie jest coś, co Google może naprawić.

 

To jest naprawdę to, co musisz naprawić po swojej stronie, jeśli chodzi o hosting”

Pozycjonowanie stron w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Pozycjonowanie stron internetowych w Anglii (UK)

 

więcej o SEO i pozycjonowaniu stron

  • Aktualizacja Google dotycząca spamu w li...   Rolowanie zajęło dodatkowe dwa tygodnie dłużej niż oczekiwano.   Google zakończyło wdrażanie aktualizacji spamu linkowego, którą rozpoczęło nie... 513 views dvmagic.team
  • Google: zignoruj powiadomienia o problem...   John Mueller z Google powiedział: zignoruj powiadomienia o problemach z użytecznością na urządzeniach mobilnych, jeśli zdasz live-test   Jeśl... 9444 views dvmagic.team
  • Druga część aktualizacji antyspamowej od...   Wczoraj, 28 czerwca, ukazała się druga część aktualizacji antyspamowej od Google   Ta aktualizacja dotyczy zarówno wyników wyszukiwania w sieci... 2170 views dvmagic.team